ВелоЖитомир

форум велосипедистів м.Житомира

  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
#59802
Зображення
Марія Іванівна Тиркут народилася 26.08.1940р. в с.Безнігове Долішне Загорського району Краківського воєводства (Польща).
Почесний майстер спорту СРСР з велоспорту (1965), майстер спорту з лижних гонок (1965), заслужений тренер України з лижного спорту (1994), переможець і призер республіканських і всесоюзних змагань сільських спортсменів, чемпіонка багатоденної велогонки України (1962), Марія Іванівна закінчила Київський інститут фізкультури, багато років працювала тренером з велоспорту в обласних ДСТ «Колос», «Спартак», «Україна», очолювала Житомирський міський комітет фізкультури і спорту.
Зображення
У складі жіночої команди
Зображення
У спортивній колоні

Працюючи в галузі фізичної культури і спорту більше 40 років я знав Марію Іванівну як різносторонню спортсменку, тренера, керівника фізкультурно-спортивного життя міста Житомира. Завжди вимоглива до себе та своїх вихованців вона була яскравою особистістю у спортивному житті Поліського краю.
Пам’ятаю її виступи у всеукраїнських та всесоюзних змаганнях з велоспорту, лижних гонок, легкоатлетичному кросі. Почесний майстер спорту з велокросу, майстер спорту з лижних гонок.
Зображення
Велоперегони на Новоград-Волинському шосе
Зображення
Марія Тиркут і члени збірної команди області 1962 рік

У 1964 році Марія Іванівна як тренер очолювала збірну команду обласної ради «Колос» на всеукраїнських змаганнях з лижних гонку м. Ворохта. Я був у складі збірної команди області і бачив як відповідально, турботливо до всього що необхідно було для результату вона відносилась.

Працюючи тренером з велоспорту у товаристві «Колос» виховала цілий ряд спортсменів чемпіонів та призерів всеукраїнських змагань серед яких майстри спорту Сергій Кострицький, Микола Залізко, Іван Гулак, Анатолій Тарабукін, Алла Шахова, Марія Музика та багато інших.
Працюючи головою міськспорткомітету внесла цілий ряд ефективних новацій по поліпшенню стану фізичної культури і спорту. В місті стали регулярними шкільні та студентські спартакіади, турніри та матчеві зустрічі з видів спорту, вирішувались суспільно-побутові проблеми спортсменів.
Зображення
Зліва на право : С.Кострицький, В.Чичирко, В.Кухарська, Є.Осадчук і тренер М.І.Тиркут

У Марії Іванівни пройшла професійну підготовку вихованка Поліської середньої школи Коростенського району Валентина Цербе яка у 1998 році на ХVІІ зимових Олімпійських іграх здобула бронзову медаль з біатлону...
Зображення
Нагородження після лижних гонок

Я познайомився з Марією Іванівною Тиркут на початку 70 років. Тоді я був велосипедистом-початківцем, а вона – титулованою спортсменкою, майстром спорту з лижних і велосипедних гонок, чемпіонкою України.
Це сталося на відрізку дороги за Денишами на тренуванні. Я побачив, що хтось на велосипеді неспішно підіймається на підйом. Додавши швидкості, догнав Марію Іванівну, поїхали разом. Але вже з наступного километрового стовпчика мені довелося «працювати» на повну силу. Марія Іванівна робила інтервальне тренуваня і я намагався будь-що не відстати від неї. Це мені вдалося і Марія Іванівна не зробила зауважень. Я розповів, що займаюсь у Тарабукіна Анатолія Миколайовича, приймаю участь у змаганнях.
Після служби у армії я був громадським тренером на «Електровимірювачі» з 90 року почав займатися велотуризмом і проводив змагання для велотуристів, тричі був призером першостей України.
Зображення
Після переможного фінішу

В серпні 1995 року я звернувся до Марії Іванівни відносно проведення відкритої першості Житомира з фігурної їзди і велокросу. Вважав, що зможу провести ці змагання. Але Марія Іванівна заперечила, бо вона вважала, що я маю захищати честь Житомира, а змагання проведе вона. Тоді, наскільки я памятаю, був четвертим, а виграв киянин Фіщук. В змаганнях прийняв участь голова федерації велотуризму України Володимир Соколов. Змагання проходили в парку ім.Ю.Гагаріна і на центральному стадіоні, зібрали численних глядачів. В історії Житомира це були перші такі змагання. Після того мені на протязі багатьох років довелось організовувати і проводити різні велозаходи в Житомирі і в інших населених пунктах. Але такого співрозуміння, професіонального підходу, людяності я не мав ні з ким, хто мав хоч якесь право розпоряджатися. Не раз я сам страждав від нечистоплотності спортивних суддів і функціонерів. Тому намагаюсь на змаганнях, де я є головним суддею, зробити організацію і проведення змагань максимально прозорим.

Сподіваюсь, що естафету славетних велогонщиків Житомирщини буде продовжено і саме тому мають проводитися велозмагання памяті Тиркут Марії Іванівни.
_rоadrunner, ANTOSHKIN, max та 4 іншим це подобається
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Пропускаєш покатушки та інші велоподії?! - SMS-інформування!