ВелоЖитомир

форум велосипедистів м.Житомира

Велоподорожі рідним краєм
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
Аватар користувача
By DIESEL
#38296
kuzart писав:а я оце ще хотів запропонувати не їхати назад тим же маршрутом. подумати про якісь іще варіанти.
наприклад, можна додати трохи ґрунтових доріг, якщо дощу не буде, й отой богданівський ліс відвідати. там ще якісь чи то ставки, чи то озера є на узліссі. та й саме село Богданівка виглядає цікаво - малюсіньке й у самому лісі.
Посеред Богданівського лісу — «Львів-50»Відобразити
Вакуленчук — селище міського типу Чуднівського району Житомирської області.

Заснование у 1952 у як військове селище. До 1984 року називалось Великі Коровинці-2, після чого отримало статус селища міського типу і було перейменоване у Вакуленчук на честь земляка Григорія Вакуленчука — учасника революційного руху у Севастополі. Відстань до райцентру становить понад 19 км і проходить автошляхом місцевого значення.

Сьогодні селище має 29 житлових будинків, в яких проживає 2025 мешканців, дитячий садок, амбулаторію, будинок культури, розвинену соціальну інфраструктуру. Ми любимо наше містечко, бо це місце — єдине, неповторне: воно викохало нас на своїх долонях, збагатило своєю красою.
[ред.]
Історія

З 1936 року у цій місцевості розташувалися 920-ті артилерійські склади окружного підпорядкування. У сховищах і капонірах в основному зберігалися снаряди великих калібрів.

З початком Великої Вітчизняної війни на території артилерійських складів проводилась напружена робота по вивозу вогнеприпасів у війська та їх розсередження на випадок для забезпечення від авіаційних ударів. З навколишніх сіл Пилипів, П'ятки, Рачків, Великих Коровинець були мобілізовані люди та кінні сільські підводи для вирішення завдань транспортування снарядів. Хоча робота проводилась вдень і вночі, та командування складу не встигало виконати ці завдання. Військові підрозділи вермахту упродовж 5-6 липня зявилися в селі Пилипи. Напередодні появи передових загонів німецьких військ, командування 920 артелерійського складу виконало наказ Ставки Верховного головнокомандування, нічого не залишити ворогу — сховища з боєприпасами були підірвані. Впродовж 2-х тижнів йшла детонація боєприпасів.

Відроджена після війни армійська структура отримала назву «артилерійська база № 12». У 1950-х роках почалась розбудови арсеналу ракетних військ стратегічного призначення. Масштабні завдання розбудови арсеналу відразу стали вимагати нових робочих рук. Із навколишніх сіл почали набирати працівників у військову частину. В 1961–1962 роки було прийнято рішення розширити технічну територію, бо обсяги виконуваних робіт не вміщали всього обладнання механізмів.

Масштабні завдання розбудови арсеналу відразу стали вимагати нових робочих рук. Із навколишніх сіл почали набирати працівників у військову частину. Умови воєнного і міжнародного протистояння, згодом повітряного і космічного шпіонажу між СРСР та США, вимагали суворого дотримання режиму секретності. Завісою таємниці були закриті всі заходи службового і виробничого характеру. Щоб приховати бойове призначення арсеналу, двічі на місяць з воріт його КПП виходила автоколона з причепними гарматами, нібито здійснювала маршрут по селам, нібито в лісі знаходиться артилерійська частина.

До 1960 року адреса військової частини була засекречена Львів−50. Перші ракети наземне обладнання до ракет поступали по готовності сховищ і лабораторій. Випробування проводились згідно з графіками, нещасних випадків не було. Ракети поступали в спеціальних вагонах із заводів виготовлених м. Дніпропетровськ, Омськ і інших. Влітку 1955 року на арсенал була доставлена перша ракета — зразок 8А11, з дальністю польоту 250 кілометрів. Вона мала назву «одиничка» і була дещо вдосконаленою копією німецької ракети ФАУ-2.

У 1956–1957 роки оборонна промисловість почала поставляти на переозброєння ракетних військ ракету 8Ж38, в якій далекість пуску була збільшена вже до 600 кілометрів. Більш досконалим була система управління, стартове обладнання.На початку 60-х років майже безперервно на арсенал надходили більш досконалі і модернізовані ракети — зразки: 8К54, 8К63, 8К65 далекість пуску останньої вже досягала до 1800 кілометрів.

На арсеналі одночасно зберігалося до 118 ракет з ядерними боєголовками. Спочатку під дахом арсеналу зберігались як ракети різного класу, так і боєголовки до них. З утворенням відповідного управління тільки в 1954 році частина була повністю укомплектована за штатом і приймає на зберігання та обслуговування перші ракети типу Р-1 (8А-11) Ракетна база розвивалась в надзвичайних умовах таємності. Для прийому ракет розбудовується залізнична станція «Михайленки».

За шість років збудовано 48 добротних будівель, в яких розмістилися цехи, лабораторії та відділи зберігання, побудовані розвантажувальні рампи, котельня, прокладено залізничні колії. Збудований за ці роки комплекс, дав змогу не тільки приймати, але й проводити регламентні роботи та конструкторські доробки перших стратегічних ракет, спільно з конструкторськими бюро проводити їх удосконалення. Робота з спеціалістами заводів — виробників значно підвищила рівень кваліфікації обслуговуючого персоналу. Авторитет частини зріс та довів правильність рішення щодо його створення. Незважаючи на високі темпи будівництва за прямим призначенням, паралельно велися роботи по розбудові господарської території. Були зведені 2 казарми для особового складу строкової служби, 3 навчальні корпуси, солдатська їдальня, офіцерський та солдатський клуби, санітарна частина, вартове приміщення, пожежне депо, солдатська чайна. В цей же час починається розбудова селища. З'явилося перших 6 житлових будинків, кафе — їдальня.

В 1952 році була відкрита школа, яка на той час була початковою. Під неї було відведено дві кімнати в бараці. Восени 1956 року, в приміщенні початкової школи відкрито вечірню середню школу.

В 1958 році школа з початкової переростає в семирічну. У вересені 1962 року побудовано нову середню школу. В школі працює 17 кабінетів, майстерня, спортивний зал, їдальня, кабінет обслуговуючих працівників, бібліотека. В актовому залі відбуваються виховні заходи, вечори відпочинку, свята, концерти.

У 2006 році заснована громада (парафія) Святих верховних апостолів Петра і Павла Української Греко-Католицької Церкви. Освятили місійний хрест. Чотири роки молилися у капличці облаштованій з військового приміщення. 28 листопада 2010 року було освячено Петропавлівську каплицю владикою Йосифом Міляном. З 2012 р. парафія запустила свій парафіяльний сайт [2]

Вакуленчук Григорій Микитович (1877–1905)

До 1984 року селище мало назву Великі Коровинці — 2, так як знаходилось поблизу села Великі Коровинці. 4 серпня 1984 року перейменовано на смт. Вакуленчук на честь земляка Григорія Вакуленчука — учасника революційного руху на Чорноморському флоті. Вакуленчук в 1900 році був призначений комендором на панцерник «Потёмкин». Готував повстання на панцернику, як частину загального повстання Чорноморського флоту. 14 червня 1905 року в перший момент стихійно почавшогося повстання був смертельно поранений.
Аватар користувача
By kuzart
#38297
а, то там їздити немона? прикро, прикро..
Аватар користувача
By DIESEL
#38397
kuzart писав:а, то там їздити немона? прикро, прикро..
їздити там дозволяється. ліс великий, але поки такий трек під питанням, вирішимо на місці.

Добавлено спустя 2 минуты 54 секунды:
Треба починати формувати групу, тому прошу , всі, хто їде, проінформувати в цій темі... :!:
By Irresponsible
#38398
DIESEL, DIESEL, Я остаюсь при своём мнении +1 :hi2: , вся снаряга на месте :ua: , жду время и места вылета :supergood: :velo:
Аватар користувача
By Egor_Goodman
#38399
смотрю погода способствует, покр мере сегодня Синоптик показывает на 29-30 сентября + 23С без осадков.

я со спальником + гамаком (автономный)
Аватар користувача
By MyP3uKa
#38400
+23 это днём. а я вот думаю как ночью будет.. не холодновато ли для ночёвки?
By Irresponsible
#38401
MyP3uKa, Да ты не переживай, всё бу норм. Если бу сильно холодно бу греться так :fire: или так :bike0: или так :drinks: ))))
Аватар користувача
By DIESEL
#38402
MyP3uKa писав:не холодновато ли для ночёвки?
мой рекорд температуры, при которой я ночевал, -9 , чувствовал себя отлично
очень много играет влажность воздуха
Аватар користувача
By Egor_Goodman
#38404
DIESEL писав:мой рекорд температуры, при которой я ночевал, -9 , чувствовал себя отлично
очень много играет влажность воздуха
мой -28
у кого длиннее?
Аватар користувача
By adler
#38407
а что вы меряете?
Аватар користувача
By Egor_Goodman
#38412
ardis5 писав:а что вы меряете?
сон при минусовой температуре
не знаю о чем Лакмус. :stid:
Аватар користувача
By Svitlyachok
#38420
DIESEL, я буду)
Аватар користувача
By kuzart
#38432
+2
Аватар користувача
By jazzec
#38440
Svitlyachok писав:я б ще попросила парочку гарячих велосипедистів в палатку, ато ночі холодні..
:shock: :stid:
Аватар користувача
By Саня
#38444
jazzec писав: Svitlyachok писал(а):я б ще попросила парочку гарячих велосипедистів в палатку, ато ночі холодні..
:shock: :stid:
не-не, здесь уместнее дето так
Зображення
Аватар користувача
By Svitlyachok
#38446
jazzec, місце вакантне, приєднуйся)
Аватар користувача
By adler
#38451
я тоже еду с вами :velo:
Аватар користувача
By MyP3uKa
#38452
ANTOSHKIN писав:Изображение
да не ищу я причину, а пытаюсь определиться)
о приди, приди настроение!
Аватар користувача
By Саня
#38466
MyP3uKa писав:о приди, приди настроение!
не-не, я пока приболел, не прийду :(
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Пропускаєш покатушки та інші велоподії?! - SMS-інформування!