ВелоЖитомир

форум велосипедистів м.Житомира

  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
#57445
Подошли знакомые, хотят купить родственнику туристический навигатор в зону АТО, чтоб парень знал в какую сторону к дому из окружения выходить.

Цель, чтоб для навигатора можно было найти более менее актуальные карты (я так понимаю векторные), мол там им еще военные генштабовские дают. Я когда себе выбирал навигатор, выбрал Магелан 500 как раз из за того что в него можно было грузить кучу растровых карт, но они тоже генштабовские, векторными я не интересовался, знаю что есть платные, мол они хороши, но никогда не пользовал и не видел.


Может кто то изучал не так давно этот вопрос и сможет дать сразу совет что сейчас оптимально?
Аватар користувача
By ТК Поліське Джерело
#57446
Пару лет уже как Гармин взломаны для загрузки под BirdEye растровых карт. И теперь в этом от Магеллана не отличаются. У меня на внешней флешке(внутри) -вся Украина в генштабе 1км. В принципе ограничений по растру больше нет.
Аватар користувача
By vvtz
#57464
Якось собі теж шукав векторні карти (я так само магелановод) - прийшов до висновку, що растровий генштаб все ж краще. Яким би старим він не був - там більшість орієнтирів є. В першу чергу на генштабівських картах будуть такі екзотичні, але вкрай необхідні, орієнтири, як окремі канави, балки, трубопроводи, ЛЕП, навіть труби під дорогами (коли труба під дорогою впоперек лежить щоб по ній річечка чи струмок протікала - замість мосту). А ще горизонталі висот (імхо, найважливіше) - в векторі цього взагалі немає, наскільки я знаю. Єдине, що в генштабі не супер - це неактуальні, на сьогоднішній день, межі забудови населених пунктів і розміщення струмків/джерел. А, і дорожне покриття не завжди відповідає дійсності - там де позначено "дорога з покращенним покриттям", може бути грунтовка. Ну і новопобудовані магістралі там, звісно, відсутні - в моїх картах немає об'їзної дороги біля Станишівки, наприклад :)

Для магелана є нормальна кілометровка всієї України. Так що, імхо, растровий генштаб - норм. Магелан чи гармін - не скажу, бо тільки магеланом грався.

Один такий магелан вже "воює" в АТО - вродь задоволені люди.
By roadrunner
#57466
а эти нафигаторы работают при отрицательных температурах? Чем они лучше защищённого андроидофона с кучей навигационного ПО ?
Аватар користувача
By vvtz
#57467
Наче повинні працювати, люди із ними і високо в гори ходять. Але я особисто в холодну пору їх не юзав, тому точно не скажу. В спеку юзав - Магелан Тритон 400 при перебуванні на прямих сонячних променях в спеку +35 вже вирубався. Але, будучи захованим в кишеню баула, оживав. В нього, якщо вірити мануалу, від -10 до +50 робочі температури.

Луччє чи ні, в порівнянні зі смартфонами - це вже кожен під свої вимоги має вирішувати. Звичайно, в смарті є купа розумного функціоналу. Але в туристичному навігаторі, особисто мені, найголовніше - щоб тримав сигнал і в густому лісі, і при суцільній хмарності на небі, і щоб живився від звичайних батарейок. Батарейки можна, умовно кажучи, в будь-якому селі докупити, якщо треба. Зазвичай, возиш їх із собою декілька комплектів і щодня змінюєш. Смартфон десь в іпінях щодня не позаряджаєш.
Аватар користувача
By ТК Поліське Джерело
#57470
андроід чи туристичний всепогодній наві в "екстремальних" (або близько) погодних і рельєфних умовах -навіть не обговорюється. :stid:
By roadrunner
#57472
ой да лаадно... Для экстремальных условий - тёплые ламповые компас и карта, ибо при отсутствии космического сигнала вашъ крутой нафигатор превращается... в кирпич с батарейками! :D А сигнал может начать отсутствовать по разным причинам... и не только от хитрых облаков и рельефа. Тем более в условиях боевых действий :idea:
Аватар користувача
By Egor_Goodman
#57473
есть мнение что навигатор в некоторых случаях переживает своего владельца, к примеру магелан не тонет и прекрасно работает мокрым.

Добавлено спустя 2 минуты 17 секунд:
roadrunner писав:Для экстремальных условий - тёплые ламповые компас и карта, ибо при отсутствии
ну карты может не быть, карта может быть утеряна, картой и компасом могут не уметь пользоваться, ночью картой и компасом использовать сложно, тем более когда бежал 30 минут в непонятном направлении.

я за карту, компас + навигатор :)

Добавлено спустя 1 минуту 23 секунды:
ТК Поліське Джерело,
по гарминам, знаю у тебя есть.
есть что посоветовать, у человека бюджет 2000 грн. с техникой не дружит.
Аватар користувача
By ТК Поліське Джерело
#57474
roadrunner, я свій Гармін Орєгон (саме) -купив після того, як на тур.форумі побачив відево, де в поході на зимовий Петрос, з нього льодорубом оббивали лід , забивали данні -і чимчикували далі. І мІй Гармін плавав не раз, а от Жори Козака Магеллан -один раз хлюпнувся і здох. Правда потім відсушили..але була купа траблів, які він до кінця і н епозбувся.

Egor_Goodman, уви..я щаз не в курсі , але точно треба із зовнішньою картою памняті і датчиком SirfIII. А це більше 2500точно, даж не дилячись прайси, колись мій Орегон200 майже 3000стоїв

Добавлено спустя 13 минут 19 секунд:
roadrunner писав:А сигнал может начать отсутствовать по разным причинам... и не только от хитрых облаков и рельефа.
це ти можеш мені не розказувать :cool: Але тут наві не для умов ниінішньої АТО вродє шукаєцця.

А вобсче симптоматично, оце як реальні войнушки почались, у мальчіків появився ВЄСОМИЙ самодовід купувати купу ненужного але крутого , тіпу під війну барахла, всякі там захищені телефони в модє рєзко стали, суперчасікі, суперножики і пр, іграшки :lol:
Аватар користувача
By Egor_Goodman
#57483
ТК Поліське Джерело писав:Але тут наві не для умов ниінішньої АТО вродє шукаєцця.
как раз для АТО, чел уезжает через неделю.
у же был там, сейчас в отпуске.
Аватар користувача
By ТК Поліське Джерело
#57495
прогавив про АТО, сорі .
Аватар користувача
By Egor_Goodman
#57497
ТК Поліське Джерело писав:прогавив про АТО, сорі .
на вторичном рынке, все что нашел, даже объявления вчерашним днем датированные - уже продано и уехало в АТО!!!
ДЕФЕЦИТ!!!


если кто вдруг узнает о продаже - сразу звоните, будем бронировать. Новый человеку не по карману, даже с учетом помощи родных.
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Пропускаєш покатушки та інші велоподії?! - SMS-інформування!