ВелоЖитомир

форум велосипедистів м.Житомира

  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
#22697
Для велотуристів, покатушечників та й для автомобілістів.
Зріє в мене давня ідея - під час підготовки будь-якого пробігу по дорогам Житомирщини переважно на транзитах Ліс-Поле-Село та ще всякі інші види шляхопроводів абсолютно неможливо вирахувати реальний стан доріг з оглядкою на специфіку велопробігу-походу на будь-яких з доступних мап. Виключення -більшість великих шосейних трас.Все інше -темний ліс,гущавина,хащі Позначення "дорога с усовершенствованним покрытием" в кращому випадку з нашого велодосвіду буде потрісканим ухабистим асфальтом -в гіршому -її не буде взагалі!!! Як от зі мною було в болотах близ колишньої ракетної частини на півночі нашої малої Неньки - бетонку нагло розібрали і кінці в воду, точніше і ліс в болото сразу все сховав
Це особливо може бути критично під час покатушок-походів в несприятливих умовах або з іншими факторами:
1) міжсезоння (розмиті дороги, непрохідні весняні польові дороги,підтоплені лісові....)
2) непевна або нерівнозначна підготовленість учасників ( діти, ветерани велоспорту , гламурні дєвочки, самовпевнені йолопи шо забагато читають про круті походи за моніком та нівжисть не розкатуються "до того как" , велолосі (як правило -100% велоегоїсти яким невєдомо правило "Темп-по останньому" !!!,прості велопацани які хочуть знати шо їх чекає - нетесана бруківка , шліфована бруківка пісок, відсів, злітна бетонна смуга )
3) обмеженість в часі учасників та необхідність точного розрахунку можливих витрат часу на проходження конкретних ділянок шляхопроводів як окремо так і в цілому ( ну щоб на потяг встигнути. напр).
4) непередбачувані фактори на місці по факту велопроходження нитки маршрута- зіпсована погода, вкрадений сцобакою бутерброд, переляканий піском карбоновий переклюк гламурного вєліка , землетрус, цунамі, консерваторія-суд-Сибір

В умовах трьох перших пунктів така карта необхідна аби надійно планувати похід-пробіг закладаючи якісь обґрунтовані на відповідні етапи доріг певні прогнозовані сили та час!!!
В останньому пункті - аби оптимально вибратися з пункту А до пункту Б при заданих умовах.
Всі ми періодично при плануванні починаємо старую пєсню о главном -"Вася, шо там за дороги, ото из озера до тудова " і при цьому всі періодично влазимо не туда і вилазимо не тудою. куди та як хотілось би Переклички та шось хтось десь неефективні та неповноцінні для планування,оптимізації.
ПРИКЛАД: от у мене є задача з мінімальними витратами сил-часу кудись добратись.Я ж на велосипеді а не на авто. Я зможу "до того как" а не в реалі скласти нитку маршрута зважаючи на погоду останнім часом та прогнозований стан доріг. Або протилежне -я хочу просто довго красіво покататись -але шоб там не лазити болотними коліями. а звідти -піщаними дюнами.На карті вони також показані як грунтова дорога > ( . Але пісок для вела це той же сніг, якщо не гірше!!
Велотуристам та й просто пєшкам тра більш точно класифікована карта доріг.

ПРОПОНУЮ (за результатами попереднього обговорення з деякими веложижиками) започаткувати створення карти доріг, де КОЖНИЙ БАЖАЮЧИЙ ХОДЯЧИЙ ТА КАТАЮЧИЙ по своїй совісті додаватиме (зверху на генштаб в растрі або векторі) пройдені ним відрізки доріг які будуть мати індивідуальне позначення згідно якогось нашого та більше велодорожнього класифікатора, який треба розробити - утвердити -впровадити Напр: на легенді на дорозі: преривиста жовта з крапками блакитного і цифрою 4-2о розшифровка: піщано-ухабиста з затопленнями пісок від 4 до 20см Це логічна розшифровка. але це я так -імпровізація....
Багато шо тра обговорити вживу -вектор чи растр ? Вектор ? -легко крутиться в навіґаторі але не у всіх та не завжди вони є та й різні за типом підтримуваних розширень карт... Растр? Вся карта області на зшивках чи навіть ну там чотирьох кусках кілометровок буде нереально важка даж для стаціонарної робочої станції. Не транспортабельна також Як додавати -шарами в ФШ та потім привязкою, чи на вектор Житомирщини одразу десь в МапСоурсЕдіт ? Багато є питань. Або пишіть сюди, хто як бачить сей проект. або давайте через певний час десь в куточку турклуба проведем форум -бо так легше й швидше , йомаё, чим писать 2год((
Я думаю, що головне почати -карта буде постійно оновлюватись,значить розвиватись...головне якийсь її кеш робити, бо ФШ після сотого слоя поверх мапи вилетить навсєгда.А доріг-просєк-стежок....тисячі.
#22702
Мне кажется проблема в отсутствии адекватной растровой карты. В последней редакции генштабовской много несоответствий. Вот ее и можно подкорректировать. Но если стандартные символы современной картографии не достаточно информативны, не нужно изобретать свои. Лучше взять например что-то из старого стандарта трехверстовок. Там, например , есть такие характеристики как неудобная-удобная-весьма удобная, удобная круглый год, полевая и вьючная... Разве что деревяной мостовой у нас нынче не осталось Можно каки-то элементы взять из спорториентирования, там большой акцент на степень преодолимости (проходимости).
#22714
Quote (Kvan)200?\'200px\':\'\'+(this.scrollHeight+5)+\'px\');">такие характеристики как неудобная-удобная-весьма удобная, удобная круглый год, полевая и вьючная...
шо для лося удобно, то для матраса -погібєль Нє, суб`єктивні класифікатори не підходять. Тра об`єктивні і більш розширені -ніж загальноприйняті, на які ти посилаєшся на "Компас Москаля".
Для цього я й пропоную вам висказатись. в якому форматі це започаткувать та навидумувать відповідних дорожніх раскрасок..ага, будемо як в дєцтві -раскрашками гулятись
Лакмус, вод і я про шо -деякі перетворюються. а деякі тропи (відсів, збита лісова тропа під травянистим покровом..інше) -ні! А позначені однаково!!! Вод я й про розширений класифікатор доріг

- Як підемо, брате? - спитав другий.
- Найнадійніше йти за зорями та небесними світилами, спускатись уздовж перестуджених річищ та прямувати за пташиними тінями, що летять крізь туманні перевали.
Але на всяк випадок я купив атлас автомобільних доріг.


Добавлено (07 Апрель 2011, 01:23)
---------------------------------------------
Ну і? Де ваші ідеї і пропозиції? Пешіть..

Добавлено (07 Апрель 2011, 15:03)
---------------------------------------------
Також можна буде заразом на карту тулити нові значки для вело-пешотуриків: джерела. кринички, місця відпочинку чи можливого біваку, інше...Я тут подумав про формат флеш. Зараз вивчаю specification на це формат щоб виявити певні обмеження. Пропоную розділити дороги кольором та переривчастістю. тьху та також (зерня в Квана я візьму) по рівню кофортності для велосів назначити бальність - діапазон в 5балів -буде достатньо.
Пишіть своє бачення

Добавлено (08 Апрель 2011, 18:07)
---------------------------------------------
пЕшіть своє бачення, аднака
#22753
Саме просте, що приходить: зробити із картинок, які збільшуються при переході. Є загальна карта, натискаємо на область - вона збільшується. Тобто, не однією фоткою, а багатьма. Та слеїти їх у хтмл-і.
#22755
Quote (MOKRIZZONNI)200?\'200px\':\'\'+(this.scrollHeight+5)+\'px\');">Растр? Вся карта області на зшивках чи навіть ну там чотирьох кусках кілометровок буде нереально важка даж для стаціонарної робочої станції

Растр. Тільки кусків зробити більше (20-30-50 штук).

Треба, щоб хтось розробив кусочок карти-приклад (реальної місцини). Так буде легше орієнтуватись, та робити правки/пропозиції.
#22756
Спитаю прямо ,увага - Опитувалка
Хто з реально катаючих-ходячих буде систематично та добровільно додавати інфу з своїх поїздок. напр.,мені -для удодаткування на нову карту доріг. Пешіть сюди -нік.
(А тоді вже продовжимо -єжелі продовжимо)
#22758
Quote (MOKRIZZONNI)200?\'200px\':\'\'+(this.scrollHeight+5)+\'px\');">Спитаю прямо ,увага - Опитувалка
Так де опитувалка?
Йа готовий систематично та добровільно. Але катаюсь мало... навєрно, мало і не там де треба. Але для доброго дєла поїду покатаюсь на північ області (як звільнюся, бо "сіжу за рєшоткой в тємніце сирой" - то про стан душі, ніяк ні тєла ). А в Олєвськіх болотах і Овруцьких лісах мені дуже феншуйно... Ну всьо... роз\'ятрив душу...
#22759
ТЕМУ ВИЧЕРПАНО! ТЕМУ ЗАКРИТЬ !
Всі бажаючі можуть присилати мені файли карт області для укладення першого випуску в форматі, який буде оголошено пізніше.
Тему не лапать! Йа погарячкував))
#22761
Quote (MOKRIZZONNI)200?\'200px\':\'\'+(this.scrollHeight+5)+\'px\');">Тему не лапать!
А якже не пофлудити? Тут "постійних" аш сім...нацять чоловік. А 50 за день відвідувань було мегарекордом (бо, думаю, шукали Шурину гонку. Шура, респект! Ну це так, мєжду слов, згадалося).
А половина уїхала в Одєсу. Шо ти гарячкуєш? Надо почекать. Тут мєханізм с запоздалим откліком. Да і не стоїть умно нагружать - все должно буть доступно масам. В ітогє кожен робе потихенку свою справу...
#22762
посмішив
Просто механізм реалізації ужо віднайдено, і даже вчора протестовано в онлайні. Але ви ж знаіте -карти, це ужасно сікрєтно! а тим більше такі ужасно чесні карти! 20 год назад їхав би я вже етапом, шляхи Колими прокладати
Патаму група розробників вашим імхо більш нівжисть не цікавиться, а вот наполнямс ми од вас ожидамс
#22764
Quote (MOKRIZZONNI)200?\'200px\':\'\'+(this.scrollHeight+5)+\'px\');">Патаму група розробників вашим імхо більш нівжисть не цікавиться, а вот наполнямс ми од вас ожидамс
Тебе завербували?.. Шантажом?.. Чи под питками?..
Пля, я тебе послухав... теж спалився... Шо ж, тепер закордон не пустять?..
#22765
ти спалився ще тоді, коли після Ізраіля случайно так..ага, зовсім случайно посилав мені СМС латиницею А я думав, він Полісся любить..Н.Білокоровичі, шахти, Білоруські стратегічні ракетні частини мєжду прочім... а воно вон воно ото шо, виявляється
Ну і, коли вже случайно знов..з даними..в Шрі-лінку через Ізраїль ?
#22766
Quote (MOKRIZZONNI)200?\'200px\':\'\'+(this.scrollHeight+5)+\'px\');">Ну і, коли вже случайно знов..з даними..в Шрі-лінку через Ізраїль ?

Шрі Ланка в прольотє - в Ізраїлі тяжко торгуватись (сам розумієш), за ті шахти оптом ледве дорогу туди-назад "відбили"
#22767
Кажись ми тут вдвох ман`ячим...ну ще один гость. Інтєрєсно хто? Колєга, пробийте по своїм проводам. хто ще вісить на нашому нічному чаті..ішь..завіс тут
І давайте потрем цеє сміхотиння, пока не прийшов сірий грусний веложжранок

Добавлено (09 Апрель 2011, 02:25)
---------------------------------------------
та знаю, знаю...думаєте зря і я ото такий смуглявчег? ги.ги. Не зря, ой не зря...ось вам і Італія, ось вам і Мертве море в ній, десь посередині
Але ж бачте. у вас своя робота, в мене своя...вишки, холод , связь з космосом, білі мєдвєди, консерваторія-суд-Сибір , ой

Добавлено (26 Апрель 2011, 16:59)

---------------------------------------------
В Фіндлдляндії ( і не тіко) вже давненько є карти для велотуристів. В електронному і не тіко форматі. Їх даж продають. А вам байдуже, кажись.Вод, приклад -качайте та дивіться
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=661414

Словакії
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2843130
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Пропускаєш покатушки та інші велоподії?! - SMS-інформування!