ВелоЖитомир

форум велосипедистів м.Житомира

  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
  • Аватар користувача
#8473
Для тех, кто собирается ремонтировать свой велобайк или просто желает узнать по-ближе его устройство и работу составных частей, пригодится следующая ссылка на ресурс по данной тематике: РЕКОМЕНДУЮ
#59990
от таке запитання маю, чи можна вкоротити ланцюг викинувши декілька ланок на спотивному велосипеді?
ланцюг розтягнутий не критично, але відрегулювати натяг перекидкою вже складно
#59992
Гліб, в некоторых перекидках есть возможность подтянуть пружину, переставив упор в другое отверстие. Осмотрите внимательно лапку переключателя в месте крепления к корпусу, там должно быть три отверстия, в среднее вставлен упор пружины. В перекидках Alivio точно такое есть.
Цепь можно укорачивать только если её хватает с запасом в положении на больших звёздах спереди и сзади.
#59995
kolu4iy, _rоadrunner вы серьезно???

Длина цепи зависит от геометрии рамы и размера звезд - в инете полно способов подбора правельной длины.
Рекомендация от Shimano: ставишь впереди цепь на большую звезду, сзади на малую, подбираешь длину так, чтобы ролики перекидки стали в вертикаль.

Положение больших звезд спереди и сзади - это не нормальная работа (кроме варианта одной звезды впереди) - это не показатель

Отправлено спустя 5 минут 16 секунд:
Гліб, как измерялось растяжение цепи?
Разница между новой и изношеной цепью - 1,6мм на 24 звеньях, тоесть 5мм на всей длине цепи. Как перекидка может их не отработать?
#59997
gladart писав:Рекомендация от Shimano: ставишь впереди цепь на большую звезду, сзади на малую, подбираешь длину так, чтобы ролики перекидки стали в вертикаль.
это при условии, что все остальные компоненты трансмиссии подобраны согласно спецификаций шимано ;) Не все же знают, что у переключателя есть такой параметр как ёмкость ;)
#60010
проблема дійсно була в не правильно підібраній довжині ланцюга, був придбаний ланцюг такий же який стояв з заводу, і так само провис, погуглив модель вела і помітив що раніш він комплектувався іншим ланцюгом, коротшим на 2 звена, виклепав зайве і запрацювало. Дякую за підказку в якому напрямку думати (велосипед не мій а молодшого брата Ardis formula)
#60017
olexandr13 писав:їздив 4 роки на Ardis Striker (майже як Formula)
я сам на ардісі катаюсь, 30-40 км по лісовим стежкам проходить легко з середньою шв 17-22 кмч (залежно від рельєфу), але я його теж не одразу до розуму довів. Комплектація хоч і робоча але збирає їх п'яний одноокий слюсар лівою ногою
#61432
І знову я і знову нажаль вимушений писати в цю тему. Вирішив я ланцюг замінити, і вийшло так що на 2х зірках він проскакує тепер. Хорча зі старим підгулявшим нормально.3 рази переставляв і пробував. На касеті видимої виробки немає, на 3х зубах трішечки злизані вершини і годі, навіть не одразу помітно. Питання в тому, час міняти касету чи є шанс що через 20-30км воно якось притрется?
#61434
ldrab, по правильному в мене зараз грошей нема, сама бютжетна касета майже 400 грн(((((((((
тут вирішую чи ставити вел в гараж на місяць чи їздити далі як є
#61436
Гліб, дізнайся на скілько потянувся цепок, бо якщо не дуже сильно то можна катать на старому(шоб не урекать передні зірки), токи на нову касету нашкребеш.
#61437
krecc, та він вже так потінувся що аж звенить, боюся поїсть мені і спереду зірку. Та і поміряти не маю чим нажаль

Відправлено через 4 хвилини 51 секунди:
krecc, в принципі касета вже більше 1000 наїздила, як потепліло при перших виїздах намочив велокомп і збилося на 900км. Але хто зна який там ресурс задумано.
#61438
Гліб писав:krecc, та він вже так потінувся що аж звенить, боюся поїсть мені і спереду зірку. Та і поміряти не маю чим нажаль
Для определения износа надо измерить длину 24 сегментов цепи  Измерять можно обычной линейкой или рулеткой, не снимая цепь с велосипеда. В этом случае измерения проводят на верхней половине цепи, когда она слегка натянута.

Поскольку один сегмент цепи имеет длину 1/2 дюйма, длина 24 сегментов должна составлять 12 дюймов, или один фут, или, если по-русски - 304.8 мм.

Отправлено спустя 23 секунды:
Измерять надо расстояние между центрами первой и 25-й осей.
Результаты измерения -

304,8- Новая цепь.
304,8-306,4 мм - Цепь в норме.
306,4-307,9 мм - Цепь изношена. Если ее заменить сейчас, то поначалу возможны небольшие проблемы из-за несоответствия шага новой цепи и старых звездочек. Через некоторое время цепь и звездочки должны приработаться друг к другу..
307,9 мм или больше - Цепь сильно изношена, кассета и система- скорее всего, тоже. Если заменить только цепь, то процесс приработки может затянуться. Лучше поменять кассету и систему вместе с цепью.
#61440
відзвітую для сміху. Поки катався і шукав нову касету (виявилося то не так просто в моєму місті) ланцюг перестав проскакувати сам собою, проїхав десь 10-15 км максимум
#63382
Напевно я най активніший допитувач цієї теми, та що поробиш, вчергове маю запитання
Можливо хтось стикався з проблемою двопідвісів з консольною підвіскою, коли перо починає гуляти і не затискаєтся вже якслід. Тобто торці втулок трохи підносилися (палець заходить як має бути і не хитаєтся)
Вагаюся чи варто обрізати (зточувати) торець 1 половини пальця
Чи можливо дістати ці втулки і яким чином вони замінюются?
Чи є альтернативні вирішення проблеми?
#63396
Гліб, как вариант - стальную шайбу туда в качестве проставки (если я правильно понял суть проблемы)
А вообще да, подвес это такая вещь, с которой постоянно надо что-то делать ) Для покататься есть другие велосипеды :gi:
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Пропускаєш покатушки та інші велоподії?! - SMS-інформування!