ВелоЖитомир

форум велосипедистів м.Житомира

Велоподорожі іншими областями України
  • Аватар користувача
#63264
Велопохід за правдою

З початком відпустки я вирушив у велопохід в Рівненську область, щоб на місці історичних подій минулого віку з’ясувати для себе, ким же були вояки УПА насправді. Читаючи книгу професора Миколи Сергійчука «Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи», я дізнався про людину, яка присвятила своє життя боротьбі за державу Україну – незалежну і самостійну. На протязі віків, доки формувався український етнос, було багато видатних людей, які намагалися створити таку державу. Тарас Дмитрович Боровець був одним з них. Зараз над Україною знову нависла погроза захвату держави чужоземцями і тому вважаю доцільним нагадати (хоч і стисло), як це було раніше.

«Народився Тарас Бульба-Боровець 9 березня 1908 року в селі Бистричі нинішнього Березнівського району Рівненської області в багатодітній селянській сім’ї. На чотирнадцятому році життя пішов шукати хліба в місцевих каменоломнях. Тяжкою працею та постійним самонавчанням здобув загальну освіту та фахові знання, зокрема, став каменотесом, був вчителем тощо».

«Названий на честь Великого Кобзаря, виховувався на його творах, перечитував їх по кілька разів, відтак з дитинства формувався українським патріотом».

«На початку 30-х років ХХ століття взявся організовувати на Волинському Поліссі Українське Національне Відродження, що ставило за мету підтримувати традиції УНР».

«З вересня 1939 року Волинь відійшла до УРСР і через рік Тарас Боровець нелегально проходить радянський кордон і починає формувати майбутню підпільну збройну силу проти радянської влади у вигляді територіальних січей».

«З початком війни так звані будівничі «Нової Європи» – німецькі нацисти – з приходом на наші землі дуже швидко показали наївним українцям, за кого вони їх мають насправді і як збираються підтримувати державницькі устремління наших націонал-патріотів з різних політичних таборів».

«До певного часу бульбівці не билися з німцями, бо ті, мовляв, воювали з головним ворогом українства – Росією і комунізмом. Але коли стали даватися взнаки гітлерівські грабунки, вивезення населення на примусові роботи до рейху, арешти і розстріли тих, хто був у рядах «Поліської Січі», повстанці почали карати окупаційну адміністрацію».

«Не одержавши політичної підтримки з боку бандерівців у створенні Української Народно-Революційної Ради, Тарас Бульба-Боровець в ініціативному порядку організовує Українську націонал-демократичну партію, яка в червні 1943 року звертається до українського народу з закликом боротися за визволення рідної землі».

«Гітлер страшить свої підяремні народи Сталіним і більшовизмом, а Сталін свої – Гітлером і фашизмом. Одні і другі закликають український народ боронити їх, але в заміну за це, крім сталінського «раю» та гітлерівського «нового ладу», не дають йому нічого».

«І найголовніше, що звучить у цьому закликові: «Не треба нам української держави, підстриженої на німецький чи російський лад. Нам треба тільки української України, з українським національним та політичним ладом, а не «безконтрольних диктатур та чужого гніту і визиску».

Отака людина народилася в селі Бистричі. Я стояв на місці, де колись знаходився будинок, який належав родині Боровців, бачив музей в школі села, віддав шану пам’яті патріота в райцентрі Березне біля пам’ятника йому. В книзі відгуків відвідувачів музею написав, що ім’я Тараса Боровця має стати символом боротьби за незалежність і самостійність України, яка, на жаль, продовжується.
Окремо додам, що гасло «Слава Україні!» - «Героям слава!» в селі Бистричі звучить належним чином, а не так, я це доводиться чути в інших місцях. Від імені УНР генерал-хорунжого УПА «Поліська січ» Тараса Боровця, який боровся за волю і незалежність України, нагороджено «Воєнним хрестом» і «Хрестом Українського вільного козацтва».
За результатами громадського опитування він увійшов до п’ятірки найвидатніших людей Рівненщини усі часів.
Якщо хтось захоче проїхати запропонованим мною маршрутом (400-430 км), додам перелік об’єктів, які можуть здатися цікавими для відвідування:
1.Будинок-музей Л.Українки (м. Новоград-Волинський).
2.Екологічна стежка – «Красилівське-Суховоля».
3.с. Маринин – залишки князівського замку в урочище «Вал», ландшафтний заказник «Соколині гори».
4.с. Губків – руїни Губківського замку, Надслучанський регіональний ландшафтний парк.
5.с. Іванівка – Іванівське лісництво Соснівського лісгоспу.
6.с. Бистричі – Народний музей села Бистричі, урочище «Білий берег», «Долина валунів».
7.с. Моквин – руїни замку Валевських, паперова фабрика, що працює з 19 століття.
8.м. Березне – краєзнавчий музей «Березнівський дендропарк», пам’ятник Т. Д. Боровцю.

Липень 2015 р. Матковський В.Е.

https://picasaweb.google.com/1151465348 ... 418/RWeVfH
Perya це подобається
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]

Пропускаєш покатушки та інші велоподії?! - SMS-інформування!